У Новограді-Волинському на місці пам’ятника Леніну встановлять монумент Литвину

Пам'ятник Володимиру Литвину

У Новограді-Волинському Житомирської області на місці знесеного пам’ятника Володимиру Леніну встановлять монумент народному депутатові України Володимиру Литвину. Про це повідомляє видання “20 хвилин”. Таке рішення підтримали 44 депутати новоград-волинської міської ради. Проти проголосували два свободівці, які виступали за заміну Леніна Степаном Бандерою.

Мені особливо приємно, що дебати навколо демонтажу пам’ятника Леніну точилися місяцями, а рішення по нашому шанованому Володимиру Михайловичу ми прийняли так швидко і майже одностайно“, – сказав лідер фракції Народної партії у міськраді Сергій Лавренчук.

Тут не було ніяких інших варіантів. Пам’ятник нашій землячці Лесі Українці у місті вже є, Тарасові Шевченку – теж. А ось Володимиру Литвину, який вклав у свою малу батьківщину стільки душі й грошей, – немає. Депутати рано чи пізно мали виправити цю несправедливість“, – зазначив представник фракції Партії регіонів у міськраді Борис Подвладочний.

За повідомленням надійних джерел, депутати від Народної партії, аби зекономити, проштовхували ідею, аби пам’ятник Леніну переробити – змінити голову Володимира Ілліча на голову Володимира Михайловича і прибрати із рук кашкета. Але категорично проти виступили комуністи. Зрештою, фракції дійшли компромісного варіанту: Леніна перенесуть у невеличкий сквер у центрі міста, а на площі біля міськради з’явиться пам’ятник Литвину.

За задумом, пам’ятник має бути встановлений до 28 квітня, коли народний депутат святкуватиме своє 57-річчя. Проте наразі невідомо, як монумент виглядатиме. За інформацією джерел, близьких до опозиційних фракцій, депутати від «Батьківщини» та «Фронту змін» готові проголосувати за невеликий бюст, а Народна партія наполягає на встановленні двометрової скульптури. Також досі невідомо, за чий рахунок фінансуватиметься проект: депутати із фракції Литвина в міськраді готові взяти на себе лише половину витрат.

Тим часом новоград-волинці жваво обговорюють останнє рішення міськради на зупинках громадського транспорту.

Та яка разніца – Ленін чи Литвин. Обоє ж Володимири. Останній хоч на виборах пірєднік і градуснік подарив. Досі пользуюсь“, – каже жіночка років 55-60.

Добре, що хоч Лесю не додумалися на місце Леніна переносить. Бо чим нам ця Леся вже, горе мені, поможе? А Литвин як побаче, що ми його так любимо, то, може, ще щось нам від нього перепаде“, – додає бабуся у картатій хустці.

Олесь Махно спеціально для UaReview

Опубліковано у Політика, Україна // Теги: , , , , // Постійне посилання: У Новограді-Волинському на місці пам’ятника Леніну встановлять монумент Литвину.