Українські економісти запропонували альтернативу “індексу БігМака”

ДАІ

Як альтернативу “індексу БігМака”, українські економісти запропонували використовувати “індекс ДАІшника”, повідомляє “Український бізнес ресурс”. Новий індекс відштовхується від вартості середнього хабара у тій чи іншій країні.

Як відомо, “Індекс БігМака” введений в 1986 році журналом Economist, з метою відслідковувати адекватність вартості національних валют на базі теорії паритету купівельної спроможності, згідно із якою всі товари в усьому світі повинні коштувати однаково. 2013 року українські економісти ввели свій індекс оцінювання вартості національних валют.

Ідея ввести власний індекс виникла вже давно, але не було еталону, – розповідає ведучий аналітик Центру Економічних Досліджень при Академії Наук України Яків Грива, – Але після того, як мого колегу Миколу Сірого зупинив даішник та взяв хабар у національній валюті, йому спала на думку зробити національний рейтинг вартості валют в залежності від величини середнього хабара у тій чи іншій країні.

Згідно перших досліджень, українська гривня разом із валютами Південно-Східної Азії увійшла до десятки найбільш переоцінених світових валют. Згідно з підрахунком економістів, реальна вартість долара в Україні — 12,17 гривень.

Не всі розділяють захоплення українським економічним ноу-хау. Зокрема, критики наголошують, що є зовсім дикі країни, такі як Фінляндія, Нова Зеландія, Швеція, в яких зовсім відсутня корупція на дорогах, тому там неможливі експерименти українських економістів.

Рома Грищук спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: Українські економісти запропонували альтернативу “індексу БігМака”.