Репер PSY з’явиться на південнокорейській валюті

Всесвітній ажіотаж навколо південнокорейського репера PSY, автора “Gangnam Style”, вплинув також на його популярність на батьківщині. Псай став настільки впливовий, і настільки популяризував Південну Корею в світі, що його заслуги вирішили увіковічнити. Відтепер зображення репера з’явився на нових банкнотах південнокорейської валюти – номіналом 50 000 вон. Про це повідомляє The Guardian.

Окрім висловлення заслуженої подяки реперові за його хіт, таке рішення має ще й прагматичну сторону.

Економісти Південної Кореї вважають, що разом з новиною про PSY на банкнотах, такі банкноти захочуть придбати колекціонери із різних країн. 50 000 вон – це найбільша південнокорейська банкнота, за теперішнім курсом вона коштує 46 доларів США (369 гривень). Великий попит на таку банкноту автоматично збільшить цінність південнокорейської валюти, а разом з нею і всієї економіки країни.

Зокрема, фінансисти прогнозують подорожчання валюти на 10% вже протягом наступних трьох місяців.

В статті The Guardian також відзначається, що таке рішення було неоднозначно сприйняте всередині країни. На відміну від молоді, ряд жителів Південної Кореї старшого віку негативно сприйняли новину про нову банкноту. На їх думку, молодий розпусний музикант не рівня усім історичним постатям, зображеним на банкнотах.

Я прекрасно розумію усіх противників нової банкноти. Але треба також розуміти, що для блага економіки цілої країни інколи варто йти на компроміс із власними смаками чи переконаннями“, – вважає генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Вихід банкнот з PSY у вільний обіг запланований на початок березня цього року.

UaReview

Опубліковано у Економіка, Міжнародні новини // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Репер PSY з’явиться на південнокорейській валюті.