На новій купюрі номіналом 2,5 грн. буде зображена київська маршрутка

Автобус "Богдан"

Національний банк України випустить нову купюру номінальною вартістю у 2,5 гривні вже у червні поточного року. Аналітичний Департамент НБУ провів дослідження щодо ефективності використання купюр з метою оптимізації грошового обігу в Україні, й дійшов до висновку про необхідність введення такої банкноти, пише портал ua-bank.com.

Ми вирішили дослухатися до численних прохань з боку водіїв громадського транспорту та рекомендацій Державтоінспекції, і запровадити нову банкноту 2,5 гривні, що рівна вартості проїзду в транспорті, – коментує нововведення речник НБУ Дмитро Сторубльов. – Крім того, ми працюємо над розробкою ще однієї купюри номіналом у 7,5 гривень. Випуск цих банкнот значно полегшить розрахунок пасажирів громадського транспорту за проїзд. Адже у Києві та багатьох інших великих містах України вартість проїзду становить 2 гривні 50 копійок. А за словами водіїв маршруток, здачу найчастіше доводиться видавати з 10 гривень.

Таке рішення знизить аварійність на дорогах за участю маршрутних транспортних засобів на 74%. – розповідає головний ДАІ-шник країни Павло Копійка. – Водії відтепер не перераховуватимуть і не передаватимуть здачу пасажирам під час їзди, що, ймовірно, врятує не одне життя.

За результатами дизайнерського конкурсу, у якому взяли участь 1672 зразки оформлення купюр, перемога дісталась купюрі із зображенням автопарку одного із київських комунальних підприємств, що здійснює перевезення пасажирів транспортними засобами “Богдан”. Хто буде зображений на лицьовій стороні купюри наразі невідомо.

Олександр Пупченко спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , , // Постійне посилання: На новій купюрі номіналом 2,5 грн. буде зображена київська маршрутка.