В Україні спостерігається бум на спеціалістів колекторської справи

Після 21 грудня, на сайтах пошуку роботи з’явились тисячі вакансій колектора – людини, що займається збором грошей (стягненням боргів). Про це повідомляє видання “Управління персоналом – Україна”. Зокрема, якщо на одну вакансію фінансиста припадає 4,5 резюме, то на одну вакансію спеціаліста-колектора – лише 0,08.

Ця тенденції на ринку праці була доволі передбачуваною, – розповідає директор рекрутингового агентства Олена Совун, – В очікуванні кінця світу 21 грудня люди понабирали в банках кредитів. Хто за ці гроші гуляв, хто подорожував, хто віддавав на благодійність. Але кінця світу так і не відбулось, а борги-то повертати треба!

Від спеціалістів із стягнення боргів роботодавці вимагають вміння переконувати, тиснути на людей, застосовувати грубу силу, безпринципність, великий запас нецензурних слів та навики володіння спецінструментами (паяльник, мотузка, скотч тощо).

Відповідно до високого попиту, заробітна плата кваліфікованих колекторів піднялась у кільканадцять разів, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Ще до п’ятниці я працював директором філії “Приватбанку” в Дніпропетровську, у мене було 30 підлеглих, – розповідає новоспечений колектор Владислав Бігуцький, – Але коли я побачив зарплату колектора, то відразу змінив роботу. Тепер я отримую в п’ять разів більше, ніж коли працював директором! Крім того, сама робота цікава. Взяти хоча б учорашній випадок. Анна Іванівна, 67 років. Напередодні 21 грудня взяла в кредит 40 000 гривень, на всю суму накупила теплого одягу і відвезла в дитбудинки. А тепер ця “добра бабця” гроші віддавати не хоче! І з хати нас виганяла, і Богом лякала, і на жалість давила… Довелось застосовувати класичні прийоми “пальці в двері” та “праска на живіт”.

Також стало відомо, що Державний Центр Зайнятості, відповідно до потреб ринку праці, планує вже найближчим часом відкрити курси перекваліфікації колекторів.

UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , , // Постійне посилання: В Україні спостерігається бум на спеціалістів колекторської справи.