В Україні буде створено інтернет-поліцію

Інтернет-міліція

У рамках реорганізації Міністерства Внутрішніх Справ в Україні до 2015 року з’явиться Департамент інтернет-поліції. Про це повідомляє видання “Watcher” з посиланням на прес-службу МВС.

Працівники інтернет-поліції (інтернет-поліцейські) працюватимуть виключно за комп’ютерами, – цитує видання прес-секретаря МВС Зеновія Каркута, – Метою їх діяльності буде не лише запобігти економічним злочинам (незаконний обіг електронної валюти, публікація піратського контенту, організація продажу незаконного товару тощо), але й кримінальним (пошук злочинців та попередження злочинів).

Зареєстровані в соціальних мережах інтернет-поліцейські будуть виділятись формою на аватарках. Під час патрулювання в блогах та соцмережах вони будуть залишати попереджувальні коментарі, а для пошуку злочинців застосовуватимуть упізнавання людини за її аватаркою.

Інтернет-оперативники матимуть право на обшук сайту без ордера, а у разі потреби і на арешт доменів. Крім того, для полегшення ідентифікації правопорушників планується створити єдину базу IP-адрес.

На формування Департаменту інтернет-поліції буде витрачено близько 650 млн. грн. Гроші підуть на закупівлю орг-техніки, оренду і облаштування комфортних офісів, навчання працівників та створення інноваційно-технічної бази.

Оскільки працювати за комп’ютерами оперативникам доведеться постійно, ми як слід подбаємо про їх робочі місця – починаючи від комфортних столів та правильного освітлення, і закінчуючи новенькими комп’ютерами компанії Apple“, – розповідає прес-секретар.

Відомо також, що хоча інформація про створення нового департаменту лише з’явилась у мережі, охочих працювати інтернет-поліцейськими вже хоч відбавляй.

UaReview

Опубліковано у Кримінал, Наука та IT // Теги: , , , , // Постійне посилання: В Україні буде створено інтернет-поліцію.