Щоб купити нові вагони для «Укрзалізниці» в Україні введуть податок на всі види транспорту

Укрзалізниця, поїзд

Після скасування планів щодо оподаткування українців, які хочуть залишити межі держави, в Уряді почали обговорювати нову ідею отримання грошей з населення. Цього разу – задля закупівлі нових пасажирських вагонів «Укрзалізниці».

Як повідомляють ЗМІ, на черговому закритому засіданні Кабінету міністрів кілька профільних комітетів Верховної Ради висунули пропозицію щодо оподаткування пасажирів усіх видів транспорту у розмірі 10-15% від вартості квитка. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових пасажирських вагонів «Укрзалізниці» замість старих радянських.

Як повідомило джерело, присутнє під час засідання, «Укрзалізниці» весь час не вистачає грошей, тому її поїзди дуже старі, а знервовані пасажири скаржаться на умови пересування.

В бюджеті коштів на відшкодування «Укрзалізниці» пасажирських перевезень немає. Тим більше немає коштів на нові вагони – тому майже всі вони ще з «брежнєвських» часів. Як відомо, за кожного пасажира «УЗ» доплачує 84,5 гривні, при цьому втрачаючи 7 мільярдів щорічно. Звичайно, що залізничники від цього не в захваті, й тому уряд шукає, де можна взяти гроші. За попереднім планом, гроші «Укрзалізниці» йтимуть з продажу квитків на літаки, автобуси, міський транспорт. Водний також буде охоплено, хоча там грошей небагато. Ось так покращуватиметься фінансова ситуація «УЗ»”, – розповіло джерело.

На Центральному вокзалі Києва цю новину зустріли із змішаними почуттями.

Якщо треба буде більше платити за метро чи маршрутку, то я тоді тільки електричками їздитиму. Нехай подавляться“, – розповів пасажир Степан.

В самій «Укрзалізниці» планів щодо неочікуваного збагачення поки не коментують.

UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , // Постійне посилання: Щоб купити нові вагони для «Укрзалізниці» в Україні введуть податок на всі види транспорту.