Сьогодні Ярославу Мудрому виповнилося б 1035 років

Ярослав Мудрий

Сьогодні великому князю київському Ярославу Мудрому, синові хрестителя Русі Володимира Святославовича, виповнилося б 1035 років, якби він народився 12 серпня 978 року і не помер би в лютому 1054 року. Про це повідомила прес-служба Інституту історії України НАН України.

Відомо, що за життя Ярослав зробив багато всього корисного, при цьому не виключено, що доживши б до наших днів, він зробив би корисного ще більше“, – йдеться в прес-релізі.

Крім того, за словами експертів та істориків, якби Ярослав Мудрий дожив би до наших днів, він був би найбільш довгоживучою людиною у світі. А якби при цьому його зріст збільшувався щороку на 1-2 см, то ще й найвищою.

Прес-служба також наводить цікавий факт: якби у Ярослава Мудрого народжувалася дитина кожні три роки, то до цього часу у нього було б вже мінімум 330 дітей, що було б безсумнівним рекордом. А з урахуванням подальшого продовження роду спадкоємців, на сьогоднішній день кількість прямих родичів Ярослава Мудрого могла б дорівнювати населенню Чернігівської області.

Нагадаємо, якби Богдан Бенюк народився 1998 року, то він би був наймолодшим народним артистом України. А з урахуванням того, що це звання він отримав 1996-го, це був би перший випадок, коли артист став народним ще до свого народження.

Павло Коваль, спеціально для UaReview

Опубліковано у Інше // Теги: , , // Постійне посилання: Сьогодні Ярославу Мудрому виповнилося б 1035 років.