Ющенко заявив, що він є єдиним легітимним президентом в Україні

Віктор Ющенко на Громадському телебаченні

Президент України“, – поправив Віктор Ющенко журналіста Мустафу Найєма, який назвав його “екс-президентом” в ефірі Громадського телебачення 20 березня. Свою заяву про президентство Ющенко підтвердив під час прес-конференції у п’ятницю.

«Єдиним легітимним президентом на сьогоднішній день є Віктор Андрійович Ющенко, тобто я, – заявив Віктор Ющенко. – В Україні вже так історично склалося, що після революції на посаду президента запрошують мене. Так було в 2004, так має бути і зараз!»

Він обурився, що старовинна українська традиція була знехтувана нині діючим в.о. президента. На думку Ющенка, Турчинов спробував узурпувати владу, що є грубим порушенням Березневих статей 1654 року.

На підтвердження своєї легітимності Віктор Ющенко послався на пункт 4 статті 17 Конституції Пилипа Орлика, яка вказує: «В разі ганебної втечі царя, князя, гетьмана чи іншого очільника Українськї Держави, владу, булаву, казну і печатку козацьку отримує той, хто був до нього». А оскільки до Януковича президентом був Ющенко, то, відповідно до цього пункту, саме він має керувати державою.

Віктор Андрійович пояснив, що керується саме Конституцією Пилипа Орлика, прийнятою 1710 року, адже як Конституція 1996 року, так і її редакція 2004 року були неодноразово прийняті і відмінені у Верховній Раді, і тому наразі чинною залишається лише Конституція Пилипа Орлика, за якою і повинна жити Україна.

На закінчення прес-конференції Віктор Ющенко оприлюднив свій перший президентський указ. У ньому, в зв’язку із анексією Криму, він скасовує Переяславський договір, Глухівські статті та Андрусівське перемир’я. Крім того, Ющенко закликає Османську імперію та Шведського короля спільно із Україною виступити проти Москви.

Читайте також: Янукович очолить спілку українських біженців у Росії.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , // Постійне посилання: Ющенко заявив, що він є єдиним легітимним президентом в Україні.