Влада зможе вільно редагувати вміст українських сайтів

Нардеп від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект №1984 «Про внесення змін до Закону України про засоби масової інформації», який покликаний надати повноваження органам державної влади безпосередньо редагувати вміст сторінок сайтів з відвідуваністю понад 1000 осіб на день, повідомляє «Офіційний вісник України».

Яким чином буде надаватись доступ, на разі не відомо, але згідно законопроекту власники таких сайтів повинні впровадити спеціально розроблений для цих потреб програмний інтерфейс. На розробку єдиного інтерфейсу будуть виділені бюджетні кошти, а виконавець визначиться за результатами тендеру.

«На відміну від скандального російського законопроекту, — коментує Вадим Колесніченко, — ми не ставимо собі за мету вводити цензуру в Інтернеті і закривати цілі сайти. Нам достатньо буде просто відредагувати матеріали сайту, які становлять загрозу для користувачів»

Такими загрозливими матеріалами, згідно законодавчого документу, буде вважатись дитяча порнографія та екстремістські матеріали.

Нардеп Сергій Ківалов підтримує новий законопроект: «Загроза дитячої порнографії в Інтернеті набагато реальніша, ніж це здається на перший погляд. В групі ризику, в першу чергу соціальні мережі, форуми, блоги та, як мені підказують молодші колеги, анонімні іміджборди. Тобто сайти, де вміст додається користувачами. Адміністратори сайтів не завжди можуть швидко реагувати на такий контент, а законопроект Колесніченка взагалі позбавить їх цього клопоту і зніме з них відповідальність. Тобто так всі у виграші. Тому я безперечно проголосую за нього

Нагадаємо, 11 липня в Державній Думі Російської Федерації прийнятий в третьому читанні законопроект № 89417-6 «Про внесенння змін в Федеральний закон «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», який дозволяє владі закривати доступ до сайтів, на яких розміщена дитяча порнографія, пропаганда наркотиків чи заклики до суїциду. Законопроект викликав широкий резонанс в російськомовному сегменті Інтернету.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: Влада зможе вільно редагувати вміст українських сайтів.