Microsoft працевлаштує українських ув’язнених

Програміст

12 березня генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків підтвердив, що наразі ведуться активні переговори з Могилів-Подільскою виправною колонією (Вінницька область) щодо працевлаштування в’язнів. За його словами, в’язні вже близько року активно працюють віддалено в індійській компанії, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення під “Windows”. Про причетність ув’язнених до ІТ не було відомо до цього часу, пише ITC.ua.

Незважаючи на темне минуле, хлопці хороші та здібні, швидко вчаться і, головне, програмувати їм дуже подобається. Найбільше вони цікавляться розробкою систем захисту, проявляють креативний підхід“, — розповідає Сергій Мартинюк, наглядач Могилів-Подільської в’язниці.

За словами наглядача, заняття програмуванням дозволяє засудженим не тільки цікавіше відбувати термін ув’язнення, а й заробляти. 60% зароблених грошей ідуть на утримання в’язниці, придбання книжок з програмування та покращення умов життя. Для прикладу, Василю Пархоменку, який засуджений на термін у 3 роки та є Senior Java програмістом, купили Xbox. Решту грошей планується віддати в’язням одразу після виходу на свободу.

У нас критичний недобір кадрів, хороших спеціалістів завжди бракує, – розповідає директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків, – А тут виявилось, що деякі засуджені до ув’язнення хлопці справді талановиті. Зрештою, не так вже й дивно, що з колишніх злодіїв виходять висококваліфіковані програмісти – адже для планування злочинів потрібні неабиякі інтелектуальні здібності [сміється].

Оскільки через потреби безпеки у Microsoft не практикують віддалене працевлаштування, компанія зацікавлена в достроковому звільненні деяких талановитих в’язнів. У планах компанії – офіційне їх працевлаштування в українському офісі Microsoft.

Наразі ж в’язні продовжують працювати віддалено для однієї з індійських IT-компаній.

Павло Гук спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: Microsoft працевлаштує українських ув’язнених.