В’язні вимагають прирівняти блатний жаргон до державної мови

Натхненні законопроектом Колесніченка-Ківалова “Про засади мовної політики”, в’язні декількох Західноукраїнських тюрем вирішили написати спільне звернення до Президента України. У зверненні вони проситимуть, щоби Віктор Янукович посприяв включенню до переліку мов, захищених “мовним” законом, “блатний жаргон” (так званий “блатняк”), передає газета Тюремний вісник. В’язні впевнені, що мають повне право на це, адже в місцях їх компактного проживання усі 100% населення (замість 10 необхідних) користуються саме “блатняком”.

Сферами використання блатного жаргону пропонується зробити офіційне листування з державними органами (в тому числі написання прохань на помилування), інструкції до ліків, надписи в тюремних приміщеннях, а також переклад книжок з тюремної бібліотеки.

У зв’язку із зростанням рівня молодіжної злочинності ув’язнені пропонують також ввести обов’язкове вивчення блатного жаргону в школах, щоб вперше засуджені громадяни могли без психологічних травм адаптуватися до тюремного життя.

Представники ув’язнених розуміють, що для отримання позитивного рішення від Президента їм необхідно заручитись також підтримкою колег зі східних регіонів України. Для цього їм потрібно буде пролобіювати серед тамтешніх в’язнів підтримку “блатняка” на противагу широковживаній російській мові, яка вже передбачена для захисту у мовному законі. Однак в’язні сповнені рішучості та патріотизму, і вірять у свій успіх.

UaReview

Опубліковано у Кримінал, Політика // Теги: , , // Постійне посилання: В’язні вимагають прирівняти блатний жаргон до державної мови.