У Львові мають намір заборонити вживання російської мови з 8 до 22 год.

Львівська міська рада оголосила про намір обмежити вживання російської мови і вже готує відповідний законопроект. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Згідно з новим законопроектом, визначені “мовним” законом регіональні мови, і зокрема російську, можна буде вживати лише після 22 години ночі і до 8 ранку.

У нас вже є досвід протистояння пагубним для української нації явищам, – розповідає мер Львова Андрій Садовий, – Минулого року в рамках боротьби з алкоголізмом ми заборонили продаж алкогольних виробів у темну пору доби – тобто тоді, коли алкоголізм найбільше процвітав. А тепер таким же способом ми заборонимо вживання регіональних мов (де-факто російської) у світлу пору доби. І оскільки всі офіційні структури працюють вдень, закон Колесніченка-Ківалова у Львові залишиться лише на папері.

Поставити на голосування вищезгаданий законопроект львівські депутати планують на початку наступного тижня. Оскільки з 90 місць у міській раді Львова 55 займають депутати партії “Свобода”, 7 – “Фронту змін” і по 3 “Нашої України” та “Удару” (опозиційні партії у Верховній Раді), експерти не мають жодних сумнівів щодо прийняття закону про заборону вживання регіональних мов у світлу пору доби.

Нагадаємо, учора, 3 липня, Верховна Рада прийняла закон про засади державної мовної політики, який передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів влади, якщо в регіоні проживає мінімум 10% носіїв відповідної мови. Фактично законопроект надає російській мові статус, рівний з українською.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , // Постійне посилання: У Львові мають намір заборонити вживання російської мови з 8 до 22 год..