В’язні Качанівської колонії оголосили безстрокове об’їдання

Качанівська колонія

Близько 300 людей, які відбувають покарання у Качанівській жіночій виправній колонії № 54, що у Харкові, оголосили безстрокове об’їдання, вимагаючи скоротити терміни покарання, а також зробити в їхніх камерах належні умови перебування. Про це повідомляється на сайті Державної пенітенціарної служби України.

За словами представника ДПтС України Миколи Івановича Вертухаєва, інцидент стався через те, що ув’язнені побачили на фотографіях в інтернеті Юлію Тимошенко “страшенно схудлою і без коси”.

Хтось передав маляву [тюремна пошта – ред.] та фотографії Юлії Володимирівни смотрящій зони [головний бандит колонії – ред.] Карасьовій, яка обурилася, розмножила фотографії на власному ксероксі, та розіслала по всіх камерах, – розповів Вертухаєв. – Більше за все зеків [в’язнів – ред.] обурили фото з вмістом холодильника, де повно їжі.

Відомо, що після перегляду фотографій в колонії почався справжній бунт. Ув’язнені почали з’їдати всі свої запаси. Крім того, на подив начальника виправної колонії Івана Анатолійовича Петрушкіна, вони вперше не відмовились від тюремної їжі, а навіть вимагали добавки.

Не лишилась у стороні і Тимошенко. Дізнавшись про страйк, її соратники привезли в колонію 8 ящиків свинячої рульки, 140 банок згущеного молока та три палети круасанів з вишнею, – повідомив Петрушкін, – Люди об’їдаються вже третій день поспіль. Багатьом дуже погано: паморочиться голова та болить живіт. Дехто просто блює.

Крім того, арештантів підтримала корпорація “Форте”, та доставила в колонію 500 пачок “Мезим Форте 10000”.

Станом на сьогодні керівництво колонії шукає компроміс, аби припинити об’їдання.

Ярослав Підлий спеціально для UaReview

Опубліковано у Кримінал, Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: В’язні Качанівської колонії оголосили безстрокове об’їдання.