Віктор Ляшко планує зробити 50 мільйонам українців психологічні щеплення

Міністр охорони здоров’я хоче поширити метод психологічного карантину на вакцинацію від коронавірусу.

Новопризначений міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко має намір до кінця літа 2021 року зробити щонайменше 50 мільйонам громадян України психологічне щеплення від коронавірусу. Про це він повідомив в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Былое и Думы в Украине» відразу після призначення.

«Ця ідея з’явилась, коли ми побачили грандіозний ефект психологічного карантину 2020 року, — розповів Віктор Ляшко. — Коли ми заборонили ходити в парки і ліси, купатись у Дніпрі, завдяки цьому психологічному ефекту у людей з’явилося відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд. Особливо вдалою була ідея обробляти під’їзди хлоркою, що змусило багатьох людей боятись і сидіти вдома. І ми подумали: чому б не поширити цей метод на щеплення?».

За словами Віктора Ляшка, психологічним методом також успішно користувався попередній міністр Максим Степанов, на будь-які повідомлення про брак кисню та ліжкомісць у лікарнях відповідаючи, що насправді кисень і ліжкомісця є. «Ефект плацебо ніхто не скасовував. Коли люди вірять, що кисень є, це працює», — коментує новий міністр.

«Не так важливо, чи справді людина вакцинована, як її віра в те, що вона вакцинована, — каже Віктор Ляшко. — Це мобілізує ресурси організму на захист від хвороби, змушує імунітет виробляти антитіла. Переваги психологічних щеплень очевидні. Для психологічної вакцинації можна використовувати фізичний розчин, вітаміни або гомеопатичні противірусні антибіотики. Немає жодних вікових обмежень, жодних несприятливих наслідків і загроз. Ми більше не залежатимемо від імпортних вакцин від коронавірусу й зможемо робити кожному два, а то й три уколи». Міністр припускає, що процедура психологічної вакцинації може стати щорічною.

На запитання, яким чином міністерству вдасться зробити щеплення 50 мільйонам громадян України, якщо за оцінками Держстату населення України не перевищує 45 мільйонів, Віктор Ляшко відповів: «Ви ж розумієте, що цифра, яку ми називаємо, має передусім психологічний ефект».

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я в рекордно короткий термін на 30 відсоткових пунктів перевиконало власний план щодо відправлення у відставку 70% міністра Максима Степанова.

Дітріх Букстехуде, спеціально для UaReview

[ Підтримати проєкт ]

Опубліковано у Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: Віктор Ляшко планує зробити 50 мільйонам українців психологічні щеплення.