Користування ескалаторами у київському метрополітені стане платним

Київ, метро

До 1 червня проїзд у київському метрополітені подешевшає на 50 копійок – до 1,5 грн. Натомість, планується стягувати платню в розмірі 150 грн. за місячний абонент користування ескалаторами на підйом. Про це на брифінгу в буфеті Київської міської державної адміністрації повідомив очільник транспортного управління Василь Підгазом.

КМДА розробила бізнес-план, за яким вхід на один робочий з трьох наявних ескалаторів буде здійснюватися через турнікет, за допомогою додаткової магнітної картки. Вартість картки становитиме 5 грн. за добу або 150 грн. за місяць. Другий і третій ескалатори працюватимуть в режимі економії електроенергії, тобто будуть зупинені. Відповідно, користування ними коштуватиме усього 2,5 грн.

Таким чином вони не споживатимуть надміру електроенергії і сприятимуть фізичному оздоровленню киян та гостей столиці“, – зазначив Підгазом.

Водночас, Василь Підгазом запевнив, що пільгові категорії громадян – пенсіонери, ветерани праці, афганці, чорнобильці й інваліди – зможуть користуватися ескалаторами в зупиненому стані абсолютно безкоштовно.

Передбачаючи, що в людей з обмеженими можливостями можуть виникнути складнощі з опануванням нового режиму роботи метрополітену, КМДА оголосила тендер на виготовлення карти станцій метрополітену, які будуть не рекомендовані для відвідин людям на візках і полегшать їм орієнтування в метрополітені. До слова, у бюджеті міста на це закладено 2 млн грн.

Алекс Поповченко спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , // Постійне посилання: Користування ескалаторами у київському метрополітені стане платним.