Тягнибок пропонує станцію метро “Теремки” перейменувати на “Колибки”

Станція метро "Теремки", Київ

Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок незадоволений назвою відкритої нещодавно станції метро в Києві. На його думку, слово “Теремки” не відображає національної мовної картини світу українців, адже в Україні-Русі ніколи не було “теремків”, натомість люди мешкали в хатах, хижах, копанках, землянках, халабудах і навіть печерах, повідомляє видання “Український націоналіст”.

Тому Олег Тягнибок запропонував перейменувати станцію метро “Теремки” на “Халабудки”. Але, порадившись із мовознавцем Іриною Фаріон, змінив свою думку і вирішив, що кращої назви за слово “Колибки” не знайти. Виявилося, що слово “халабуда” має тюркське походження, на відміну від “колиби”.

Ірина Фаріон пояснила, що внутрішні форми слова “Теремків” і “Колибок” тотожні, адже в обох випадках ідеться про тимчасове житло, збудоване з дерева в зруб, тому у мешканців мікрорайону не повинно виникати жодних заперечень і непорозумінь.

Натхненний ідеєю українізації київських топонімів, Олег Тягнибок пропонує також найглибшу станцію метро в Європі – “Арсенальну” – назвати “Криївкою”.

Позаяк від заводу “Арсенал” сьогодні все одно залишилася одна прохідна, а всі інші приміщення і цехи давно “розбазарені” й здані в аренду під суди і приватні фірмочки“, – обгрунтував свою позицію лідер націоналістів.

Нагадаємо, раніше Львівський метрополітен визнали найкращим у Європі.

Едуардій Рускомірцев спеціально для UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Тягнибок пропонує станцію метро “Теремки” перейменувати на “Колибки”.