В Україні заборонять продаж алкоголю п’яним людям

Алкоголізм

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні закон, який забороняє продаж алкоголю нетверезим людям. Згідно із законом, перед купівлею спиртного, покупець повинен буде пройти алко-тест. Зокрема, дихнути в трубку, повідомляє “Голос України”.

Якщо вміст алкоголю в крові людини буде більший за 0,8 проміле, згідно із законом, будь-які алкогольні вироби цій людині продавати заборонено.

0,8 проміле алкоголю в крові приблизно дорівнює випитим 200 грамам горілки або коньяку, – коментує автор законопроекту, депутат фракції ВО “Свобода” Андрій Іллєнко, – До такого ж рівня алкоголю доведуть 800 грам вина або ж чотири бокала пива. Саме після такої кількості алкоголю людину юридично можна вважати п’яною. А значить, пити їй уже не треба.

Іллєнко також наголосив, що такий закон нарешті повинен “перемогти зеленого змія, що зсередини роз’їдає Українську націю“.

Згідно законопроекту, заборона на продаж алкоголю нетверезим людям не поширюватиметься на заклади відпочинку – ресторани, бари, нічні клуби.

Не підтримала закон лише фракція комуністів. На їх думку, максимально допустима кількість алкоголю в крові у 0,8 проміле невиправдано занижена. На думку Адама Мартинюка,  “це повинно бути хоча б 1,6-2 проміле“.

Натомість Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова цілком підтримує введення нового антиалкогольного закону.

У разі набрання чинності, громадяни відчують закон на собі вже з 1 січня 2014 року – саме з цього дня усі точки продажу алкогольних виборів повинні бути обладнані спеціальними трубками для вимірювання алкоголю в крові.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: В Україні заборонять продаж алкоголю п’яним людям.