Ресторатори Львова просять владу міста продовжити “сухий закон”

Сухий закон

Члени Асоціації рестораторів Львова звернулися до влади міста з проханням продовжити заборону на продаж алкогольних напоїв в об’єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства у центральній частині Львова до 20 січня 2014 року. Про це йдеться на сайті Асоціації.

Раніше львівська влада заборонила продаж алкоголю в центрі міста з 3 по 8 грудня, на час проведення Євромайдану.

Ми ж хочемо бути ближчими до Європи, впевнено крокувати до Євросоюзу, – йдеться у зверненні, – а це нам вдається лише тоді, коли ми тверезі. Адже у п’яному стані львів’яни зовсім не схожі на європейців. У п’яному вигляді тяжко шнурівки на взутті зав’язати – не те, щоб зорієнтуватись, де Схід, а де Захід, чи, тим більше “впевнено” крокувати.

Однак не під запис ресторатори розповіли, що причиною звернення є також і економічні причини. Зокрема, від заборони продавати алкоголь, прибутки у центральних ресторанах тільки виросли.

Зокрема, суттєво зріс продаж кави і чаю (де набагато більша маржа, у порівнянні з алкогольними напоями), – розповідає анонімно один із львівських рестораторів. – Зменшились витрати на плин кадрів, оскільки стало менше конфліктних ситуацій, та й тверезі люди чайові давати не забувають. При “сухому законі” ми витрачаємо втричі менше грошей на охорону: тверезі люди не сваряться, не пишуть скарги, не б’ються, не лякають своїм статусом; не треба нікого виганяти силою, коли заклад закривається. Зменшились і витрати на розбитий посуд та меблі, поламані внаслідок бійок чи п’яної необережності. Отож, насправді, дуже багато плюсів…

Передбачаючи обурення з боку деякої частини населення Львова, ресторатори наголошують, що прохання заборонити алкоголь стосується лише закладів, розташованих у центральній частині міста, і не відноситься до інших районів, таких як Сихів, Левандівка чи Рясне.

UaReview

Опубліковано у Україна // Теги: , , , , // Постійне посилання: Ресторатори Львова просять владу міста продовжити “сухий закон”.