Ірина Фаріон запропонувала створити Інститут української російської мови

Ірина Фаріон

Народний депутат України від фракції ВО “Свобода” та кандидат філологічних наук Ірина Фаріон запропонувала створити Інститут української російської мови. Мовознавець запропонувала вивчати український варіант російської мови за аналогією з американською англійською. Про це повідомила газета “Голос України”.

Всі ми знаємо про існування американського варіанту англійської мови, – пояснює Ірина Фаріон, – Цей варіант розвивається незалежно від уряду Великобританії, його вивчають у школах Сполучених Штатів Америки, послуговуються у побуті, використовують у засобах масової інформації тощо. А тепер повернемось в Україну. Неозброєним оком видно, наскільки російська мова на території нашої держави відрізняється від її російського варіанту. Наприклад, ми говоримо “в Україні”, а росіяни – “на Україні”. Буква “г” у нас звучить зовсім не так, як в Росії. Зрештою, для українців звичніше чути “шо”, а не “что”. І в такому звучанні немає нічого поганого чи неправильно – це просто інший суто український варіант російської мови.

Політик впевнена, що українська російська мова заслуговує на автономію.

То чому б не відокремити український варіант російської мови від Москви та не закріпити певні відмінності у вигляді мовних норм?! Для цього потрібно створити у складі Національної академії наук відповідний Інститут української російської мови, котрий буде досліджувати це питання, та пропонуватиме подальші шляхи розвитку російської мови в Україні.” – резюмує Ірина Фаріон.

Відомо, що ініціативу підтримало керівництво фракції ВО “Свобода”, і на днях Ірина Фаріон планує звернутися з відповідними пропозиціями до міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Олег Суховірський спеціально для UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: Ірина Фаріон запропонувала створити Інститут української російської мови.