Комп’ютерна система Верховної Ради намагалася захопити владу в Україні

Повстання машин

23 квітня комп’ютерна система Верховної Ради намагалася самостійно приймати закони та підписувати їх за допомогою електронного цифрового підпису. Це виглядало як спроба заколоту та захоплення влади у країні.

Як повідомили джерела у службі комп’ютерної безпеки Верховної Ради України, протягом кількох секунд було прийнято закони про електронний уряд, електронного президента та електронну Верховну Раду.

Проте наступної миті програмний модуль, котрий відповідає за звуковий супровід прийняття законів, раптово заблокував роботу системи. Кілька наступних годин ще декілька модулів та підсистем намагалися або розблокувати систему, або навпаки повністю вивести її з ладу.

Те, що відбувалося у нашій електронній системі, дуже нагадувало справжню боротьбу за владу, – пояснив фахівець з комп’ютерної безпеки Симон Перепаденко, – Іноді здавалося, що одночасно існують декілька центрів впливу і прийняття рішень, котрі з великою швидкістю продукують закони. На щастя, саме така “конкуренція” і зумовила повний ступор комп’ютерної програми, що дало змогу зупинити її та зробити потрібні виправлення.

Поки що у фахівців немає одностайної думки про причини цієї проблеми. Найімовірнішими з них є дія вірусів, втручання в роботу сторонніх осіб або національні традиції.

Нагадаємо, останнім часом деякі депутати заявляли, що система “Рада-2” начебто неправильно враховувала результати їхнього голосування.

Олег Суховірський спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Політика // Теги: , , // Постійне посилання: Комп’ютерна система Верховної Ради намагалася захопити владу в Україні.