Народним депутатам придбають окуляри Google Glass

Депутат Олександр Єфремов в Google Glass

У «Віснику державних закупівель» оголошено тендер на закупівлю 450 окулярів доповненої реальності Google Glass для забезпечення діяльності народних депутатів Верховної Ради сьомого скликання.

Останнім часом почастішали випадки фіксації фоторепортерами фрагментів приватного листування депутатів, шокуючих коментарів на полях проектів державних документів тощо. Ініціатори закупівлі новітніх пристроїв вважають, що це унеможливить подібні скандали, оскільки усе відображатиметься лише перед очима користувача абсолютно приватно.

«Коли я йшов у народні депутати, то, звичайно, сподівався на отримання останніх модних девайсів, але моя мрія не простягалася далі за iPad чи Xbox, – захоплено оповідає один з наймолодших депутатів Борис Баранець, – а тут Google Glass! Я в захваті, воно було варто цього.»

«Це значно підвищить рівень законотворчості депутатів, – пояснює голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов, – проекти законів будуть одразу перед очима, не потрібно буде витрачати кошти на їхню роздруківку. Та й Михайла Чечетова це розвантажить. Він людина немолода, йому важко постійно махати рукою. Тепер ми зможемо надсилати сигнал про голосування безпосередньо депутатам».

«Я намагаюся слідкувати за останніми новинками у сфері технологій. От собі твіттер завів, – провадить Олег Ляшко, – але цих окулярів я трохи побоююсь. По-перше, вони можуть використовуватися як засіб зомбування депутатів, а, по-друге, мої джерела стверджують, що в систему буде інтегровано спеціальний фільтр «Покращення», він, скажімо так, редагуватиме реальність, виправляючи окремі недоліки. Наприклад, в режимі реального часу ретушуватиме ями на дорогах, змінюватиме фінансові показники бюджету тощо. Відповідно депутати житимуть у віртуальному, «покращеному» світі і зовсім не розумітимуть потреб простої людини».

Нагадаємо, що депутатам минулого скликання були подаровані MacBook Air.

Олег Суховірський спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Політика // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: Народним депутатам придбають окуляри Google Glass.