Депутатам, які відсутні у сесійній залі, пропонують голосувати по “скайпу”

Верховна Рада України. Ні кнопкодавам!

Позафракційний депутат Верховної Ради України Сергій Міщенко запропонував свою ідею, як розблокувати парламент та подолати парламентську кризу в державі. 6 лютого він вніс у Верховну Раду законопроект, згідно з яким депутатам, які відсутні на засіданні парламенту, дозволяється підтверджувати свій голос за допомогою програми інтернет-зв’язку Skype, повідомляє РБК-Україна.

Фактично, це той компроміс, який дозволить розблокувати трибуну Верховної Ради, – коментує Міщенко новий законопроект, – У разі, якщо народний обранець, через важливі причини, не може бути фізично присутнім у парламентській залі, він матиме змогу проголосувати з того чи іншого питання через відому інтернет-програму Skype. Технічні можливості електронного табло Ради дозволяють виводити на екран зображення. Відповідно, опозиція може переконатися, що голос «за» чи «проти» – це справді позиція депутата, а не того, хто за нього натискає кнопку.

За словами депутата, щоб зайвий раз не рекламувати іноземну програму, можна залучити до розробки українського варіанту “скайпу” вітчизняні IT-компанії. Процес голосування ж буде схожий на волевиявлення у американському Конгресі, коли конгресмен оголошує свій голос після того, як назвуть його прізвище.

Колегам депутата така пропозиція сподобалася. Зокрема, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов погодився, що ця ідея є новаторською, однак країна нині перебуває в такій ситуації, що треба вдаватися до будь-яких кроків, аби вийти з політичної кризи і нарешті почати приймати закони.

Андрій Ганусич спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Політика // Теги: , , , // Постійне посилання: Депутатам, які відсутні у сесійній залі, пропонують голосувати по “скайпу”.