В Україні комунальні послуги можна буде оплачувати бартером

ЖЕК

У зв’язку з великою заборгованістю населення за послуги ЖКГ у Кабміні розробили нові правила оплати тарифів за комунальні послуги. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує дозволити населенню оплачувати послуги ЖКГ за рахунок особистих речей: меблів, одягу, коштовностей, техніки та інших цінних і не дуже предметів, повідомляє журнал “Бурда”.

Проектом постанови пропонується створити в ЖЕКах спеціальні комісії, які будуть оцінювати принесені населенням речі для оплати заборгованості та проводити взаєморозрахунки, після чого реалізовувати отримані речі на аукціонах, ярмарках, у спеціальних магазинах.

«У комісії будуть набиратися головним чином люди з досвідом роботи в ломбарді, – заявив в інтерв’ю радник міністра і головний розробник постанови Ілля Стульчак. – Для взаєморозрахунків ми будемо приймати будь-які не крадені речі. Довести, що річ належить саме вам можна за допомогою документації, чека або свідчення принаймні п’яти сусідів, які підтвердять, що, наприклад, стіл або шафа, які ви принесли в ЖЕК вони дійсно бачили у вас в квартирі протягом кількох років

Ряд шановних експертів, серед яких і народні депутати, сходяться на думці, що цей крок правильний і допоможе населенню розвантажити заборгованість перед можливим підвищенням тарифів, яке вимагає МВФ для видачі кредиту Україні.

«Я запропонував розширити перелік предметів, якими населення зможе розплачуватися за послуги ЖКГ, – повідомив виданню експерт, який попросив називати його Толька Нечечетов. – Наприклад, можна ще приймати продукти харчування власного виробництва, молоко там, сир. Або зібрані фрукти і ягоди в належному вигляді, за які можна виручити гроші. Груші, яблука, каштани, все має свою ціну. Кілограм малини – 30 гривень, це ж теж гроші, за газ можна заплатити, наприклад».

«Так, ми постійно беремо до уваги всі пропозиції від експертів, – підтверджує Ілля Стульчак. – І будемо готові приймати від населення будь-яке майно, яке можна буде перепродати, аж до порожньої тари, домашніх тварин, зношених автошин, або навіть частини квартири. Крім того, боржник зможе розплатитися будь якою послугою, наприклад, попрацювати на вихідних двірником, помити в адміністративних будівлях підлогу або посуд в їдальнях райадміністрацій.»

За словами чиновників, постанову може бути прийнято вже найближчим часом.

Павло Коваль спеціально для UaReview

Опубліковано у Україна // Теги: , , // Постійне посилання: В Україні комунальні послуги можна буде оплачувати бартером.