Сайт МВС в офлайн назавжди

Історія з DDoS-атаками на офіційний сайт МВС отримала продовження. Після того, як свою підтримку хакерам висловило всесвітньо-відоме об’єднання “Анонімуси”, стало зрозуміло, що атаки не припиняться. Про те, як міністерство буде протидіяти інтернет-злочинцям, у ексклюзивному інтерв’ю для потралу UaReview розповів начальник департаменту IT технологій та освоєння космосу МВС Іван Гудзик.

Іван Данилович, як МВС збирається протидіяти атакам хакерів на офіційний сайт?

Сьогодні на позаплановій нараді було прийнято рішення, згідно з яким, для запобігання хакерських атак на сайт МВС, буде перекрито доступ з інтернету до нього. А для того, щоб користувачі й надалі змогли отримувати інформацію про міністерство, сайт буде розповсюджуватись на компакт-дисках. Кожен бажаючий за якихось 20 гривень зможе отримати диск із сайтом МВС у будь-якому райвідділі, показавши паспорт і заповнивши спеціальну форму.

І відколи почне діяти така послуга?

Буквально завтра ми плануємо провести закупівлю записуючих пристроїв. Думаю, на днях обладнання вже буде у регіонах.

А хто постачатиме обладнання і диски? Чи проводився тендер?

Враховуючи складність ситуації і її невідкладність, ми вирішили не проводити тендер, а закупити усе у фірми яка першою надішле заявку. Такою фірмою виявилась турецька фірма “Туркампактдиск“, що вже декілька днів успішно працює на ринку.

Чи буде ще якась можливість отримувати інформацію з сайту?

Я відкрию вам невеликий секрет (змовницьки всміхається), зараз ведуться підготовчі роботи, і вже за 2-3 місяці сайт МВС почне виходити в друкованому варіанті і розсилатися користувачам поштою! Друкований варіант буде на сто відсотків захищений від будь-яких хакерських атак. Без перебільшення можу сказати, що це наше ноу-хау, такого в світі ще ніхто не робив! Нашими здобутками вже зацікавились спецслужби інших країн.

А що буде з іншими сайтами, зокрема з сайтом президента?

До кінця року ми плануємо перевести на нову систему доступу сайти усіх державних органів, і сайт глави держави у тому числі.

Інтерв’ював Ярослав Львівський, спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT // Теги: , , , , // Постійне посилання: Сайт МВС в офлайн назавжди.