Росія не знижуватиме ціну на ікру для України

Росія не знижуватиме для України ціни на ікру в поточному році. Про це заявив директор Департаменту економічного співробітництва МЗС Росії Олександр Горбань. Така позиція офіційної Москви пов’язана з відмовою України вступити до Митного союзу.

Українська сторона, зокрема НАК “Рибікра”, вже традиційно вимагає продавати наш стратегічний товар в Україну за такими ж цінами, що й в Білорусь, – розповідає Олександр Горбань, – Але ми не бачимо причин для зниження цін. Росія і Білорусь – члени Митного союзу, ми рухаємося до Єдиного економічного союзу. Україна ж взяла Європейський вектор, і за таких обставин Росія не зменшить ціни.

За його словами, російська сторона запропонувала Україні вступити до Митного союзу й отримувати ікру за тими самими цінами, що й Білорусь. Горбань зазначив, що контракт, підписаний компанією “Ікрапром” з Україною, спочатку був “досить пільговий”, він передбачав ціну на ікру для України на 5 доларів нижчу, ніж тогочасна середня ринкова ціна.

У відповідь українські дипломати пригрозили збільшити ціну на транзит російської ікри територією України.

Нагадаємо, ікра – один із стратегічних продуктів Російської Федерації (наряду з матрьошками, балалайками і ведмедями), що історично є важелями впливу Росії на Україну.

UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Росія не знижуватиме ціну на ікру для України.