Експерт: допомогу Білорусі в розслідуванні теракту в Дніпропетровську варто прийняти

Слідчий комітет Білорусі в суботу 28 квітня висловив готовність надати необхідну допомогу в розслідуванні терористичного акту, який відбувся 27 квітня у Дніпропетровську, повідомляє Інтерфакс-Україна. Слідом за Білоруссю надати свою допомогу висловили готовність також Росія і США. Ми попросили експерта UaReview, доктора політичних наук Йосипа Телешука, прокоментувати, чию допомогу слід прийняти, а від чиєї відмовитись.

Ні для кого не секрет, що готовність надати допомогу іншій державі – рішення політичне, яке несе з собою спробу нав’язати власний сценарій розвитку подальших подій. Також ні для кого не секрет, що власного досвіду розслідування терактів у нас немає, тому на пропозицію чиєїсь допомоги – Білорусі, Росії чи США – потрібно погодитись обов’язково. Залишається одне запитання – чию допомогу прийняти?

Давайте згадаємо, чим закінчувались розслідування терактів у цих країнах, і уявимо, чим може закінчитись розслідування у нас. Після теракту в США 11 вересня 2001 року, розпочались війни в Афганістані та Іраку. Якщо допустити США до розслідування теракту в Дніпропетровську, виявиться, що терористи родом зі Сходу, а ймовірніше – з північного сходу, і доведеться почати війну з Північним сусідом.

Після терактів в Росії під роздачу вкотре потрапляля частина РФ – Чечня. Якщо Росія допомагатиме вести слідство в Україні, ймовірно доведеться воювати з якимось регіоном України – наприклад, Кримом або Галичиною.

В Білорусі терористів просто розстріляли. Тому мій висновок очевидний: набагато людяніше розстріляти кількох людей, аніж вести зовнішню чи внутрішню війни. Варто прийняти допомогу саме Білорусі в розслідуванні теракту.

Йосип Телешук, UaReview

Опубліковано у Кримінал, Політика, Україна // Теги: , , , , // Постійне посилання: Експерт: допомогу Білорусі в розслідуванні теракту в Дніпропетровську варто прийняти.