В рамках тиску на Україну в Москві знесуть пам’ятник Тарасу Шевченку

Владімір Путін

Через можливу угоду про асоціацію з Євросоюзом, офіційна Москва, окрім економічного, почала також і психологічний тиск на Україну. Зокрема, вже наступного тижня в Москві знесуть пам’ятник Шевченку. Про це повідомляють “Вести”.

Україна завжди була для нас партнером не лише в економічному чи політичному планах, але і в культурному, – розповів на брифінгу Володимир Путін, – Саме тому Україна часто зустрічається як у пам’ятниках, так і у власних назвах російських вулиць, площ чи установ. Але оскільки у Києві цього не цінують, нам немає для чого зберігати ці згадки.

За словами Путіна, якщо 18 листопада відбудеться підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, крім пам’ятника в Москві буде знесено і решта російських пам’ятників Тарасу Шевченку – в Санкт-Петербурзі, Краснодарі, Орську і у місті Шахти.

Окрім того, буде перейменовано ряд вулиць та установ. Так Київський вокзал у Москві буде перейменовано на Брянський. Зникнуть вулиці Київська та Шевченка, будуть перейменовані Український бульвар та набережна Тараса Шевченка.

Володимир Путін також наголосив, що вулиці, які поки ще носять назви на честь України, будуть названі на честь Білорусі і Казахстану.

Українська сторона, що активно готується до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, поки ніяк не відреагувала на заяву Путіна.

Нагадаємо, раніше в рамках торговельного тиску Росія заборонила ввіз наркотиків з України.

UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: В рамках тиску на Україну в Москві знесуть пам’ятник Тарасу Шевченку.