За новими футбольними правилами, гравцям за хороші справи даватимуть зелену картку

Суддя

Міжнародна Рада Футбольних Асоціацій (International Football Association Board), яка регулює зміни футбольних правил, заявила про свій намір, окрім жовтої та червоної, ввести додаткову зелену картку. Зелені картки видаватимуться футболістам за хороші справи на полі та анулюватимуть жовту картку. Про це повідомив Почесний президент МРФА Йозик Клабер на прес-конференції у Сан-Паулу (Бразилія), пише “Советский спорт”.

Часто-густо до фіналу певного чемпіонату не доходять найкращі футболісти клубів через перебір жовтих карток та дискваліфікацій, що у свою чергу робить фінал нудним та передбачуваним, – заявляє президент МРФА. – Тому було вирішено ввести додаткову зелену картку, яка зможе анулювати жовту картку. Вона видаватиметься футболісту за добрі справи зроблені на полі.

За новими правилами, зелену картку суддя видаватиме як на свій розсуд, так і за гарні вчинки, до яких входить:

  • автогол (добра справа для суперника – прим. ред.);
  • не затягування часу, коли команда виграє (стосується воротаря – прим. ред.);
  • гарні слова на адресу судді після того, як останній помічає фол (для футболіста, що порушив – прим. ред.);
  • втішання воротаря суперників за допомогою серветки для витирання сліз після власноніж забитого голу;
  • підставлення другої щоки після отримання удару по першій та ін.

Три зелених картки автоматично анулюють одну жовту картку. Якщо ж футболіст впродовж гри не отримав жодної жовтої картки, але заробив зелені картки, вони автоматично переходять на наступний матч.

Таке рішення позитивно вплине не лише на саму якість гри упродовж усього чемпіонату, а й на фінансову складову. Оскільки матч, у фіналі якого будуть грати провідні футболісти, збере повні стадіони уболівальників, – цитує слова Йозика Клабера газета “Куди ти б’єш?”. – І за результатами нашого опитування, приріст телеглядачів у такому разі становитиме 74,6%.

Крім того, поруч із суддею планують поставити спеціальну людину, яка буде фіксувати усі гарні справи футболістів на матчах. Ця посада носитиме назву «бріллігрін». Щоб не було спокуси підкупити цю людину, її будуть обирати таємно за день до матчу.

Свій коментар для газети «Як так можна грати?» з приводу нововведення дав український суддя Петро Стегно. “Це дуже гарна ідея!” – весело заявив Стегно.

За словами представників ФІФА, наступний сезон Ліги Чемпіонів, розпочнеться вже із “зеленим світлом”.

Юра Діденко спеціально для UaReview

Опубліковано у Спорт // Теги: , , // Постійне посилання: За новими футбольними правилами, гравцям за хороші справи даватимуть зелену картку.