Громадянина Росії затримали за «екстремістський чекін» у Храмі Христа Спасителя

Храм Христа Спасителя

Учора ввечері в Москві поліція затримала громадянина Росії за «екстремістський чекін» в Храмі Христа Спасителя. Про інцидент стало відомо завдяки повідомленню друга затриманого та інших очевидців події.

«Ми гуляли, і до мене передзвонила мама. Вона хотіла нагадати, щоб я не забув купити батон і кефір, – відтворює хроніку подій друг затриманого. – Андрій сказав, що піде “зачекіниться” [foursquare check-in – UaReview], поки я розмовляю. За кілька хвилин приїхав автозак і його «пов’язали». Все відбувалось настільки швидко, що я ледве встиг зняти процес затримання на телефон і викласти на YouTube!»

Прес-служба МВС РФ поки ніяк не коментує цей випадок. Водночас, цілий ряд експертів вважають його незаконним. На ситуацію бурхливо відреагувала блогосфера: в ЖЖ затримання вже стало “мемом”, а в російському сегменті сервісу мікроблогів Twitter, з’являється все більше повідомлень з хеш-тегом #freecheckinriot.

Редакція UaReview стежить за розвитком подій і оперативно повідомлятиме читачів про нові факти у цій резонансній справі.

Нагадаємо, учасниць гурту Pussy Riot у серпні 2012 року було засуджено до двох років колонії за “панк-молебен” у храмі Христа Спасителя.

Орест Никифорук спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: Громадянина Росії затримали за «екстремістський чекін» у Храмі Христа Спасителя.