Кинуті в Олега Блохіна біляші можуть виявитися черговим проявом расизму

FIFA проти расизму

Спостерігачі громадської організації FARE (Football Against Racism in Europe), яка займається боротьбою з расизмом (з подачі якої раніше було дискваліфіковано стадіон у Львові, а наступний матч української збірної пройде при порожніх трибунах) були присутні в неділю на матчі Ворскла-Динамо у Полтаві, де, у кинутих після матчу в Олега Блохіна біляшах, вони вгледіли чергові ознаки прояву расизму в Україні. Про це повідомляє неофіційний сайт організації.

Відповідну заяву вже підготовлено представниками FARE і відправлено у FIFA, де через кілька днів приймуть рішення, на скільки років буде дискваліфіковано стадіон у Полтаві.

«Це дуже серйозний прояв расизму, – повідомив прес-аташе FARE Войчек Забалевскі, – Кинути біляш в білу людину рівноцінно киданню банана в представника негроїдної раси. А з урахуванням того, що біляш кинули в Олега Блохіна, якому скоро виповниться 61 рік , це можна також розцінювати, як знущання над літніми. Така поведінка має відповідно каратися.»

Крім того, у представників FARE з’явився відеозапис, де чітко видно, як після голу Лукмана Аруни один з фанатів Ворскли у 15-му ряду почухав вухо так само, як це робить шимпанзе, а у 17-му ряду хлопчик зі злістю випив банановий сік.

Всі ці ознаки прояву расизму можуть призвести до дискваліфікації стадіону в Полтаві на строк від 10 до 30 років.

Павло Коваль спеціально для UaReview

Опубліковано у Спорт // Теги: , , , , , , , // Постійне посилання: Кинуті в Олега Блохіна біляші можуть виявитися черговим проявом расизму.