У антиолігархічний законопроєкт Зеленського додадуть Реєстр осіб з бездоганною репутацією

До законопроєкту президента Володимира Зеленського №5599, яким глава держави хоче побороти олігархів, подано правку, згідно з якою вводиться Реєстр осіб з бездоганною діловою репутацією. Ці особи матимуть змогу купувати в олігархів засоби масової інформації.

Про це повідомило джерело у фракції партії Слуга народу.

Зараз однією з визначальних ознак олігарха, згідно з законопроєктом №5599, є значний вплив на ЗМІ. Щоб перестати відповідати цьому індикатору, олігарх може продати медіа особі, яка має бездоганну ділову репутацію, – розповідає джерело. – Та Володимир Олександрович хоче зробити боротьбу з олігархами ще жорсткішою, а контроль за ними – ще пильнішим. Відтак, ми маємо на меті створити не тільки Реєстр олігархів, але й Реєстр осіб, які мають бездоганну ділову репутацію, і лише особи з цього реєстру матимуть право купувати в олігархів медіа.

Для створення збалансованої системи боротьби з олігархами, Реєстр осіб з бездоганною діловою репутацією буде наповнюватись і адмініструватись не з РНБО, як Реєстр олігархів, а з Офісу Президента. Для цього при Державному управлінні справами буде створене окреме державне підприємство.

Не хочеться завчасно називати імена, поки реєстр не запрацював, – каже депутат. – Але першими до Реєстру осіб, які мають бездоганну ділову репутацію, ймовірно увійдуть Дмитро Гордон, син Ахметова та Сандей Аделаджа.

Сергій Сидоров, спеціально для UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , , // Постійне посилання: У антиолігархічний законопроєкт Зеленського додадуть Реєстр осіб з бездоганною репутацією.