Щоб побороти зарплати в конвертах в Україні заборонять продавати конверти

Олександр Клименко, міністр доходів і зборів

26 червня на сайті бізнес-об’єднання «Фортеця» з’явилися два законопроекти від міністерства Доходів і Зборів, котрі мають на меті детінізацію економіки та боротьбу з виплатами зарплат в конвертах. В Міндоходів авторство документів підтвердили. Відповідно до першого законопроекту, в Україні заборонять виготовлення та збут конвертів.

Потрібно рубати проблему при корені, – вважає міністр доходів та зборів Олександр Клименко, – Саме тому ми маємо намір заборонити виготовлення та збут конвертів. Тим більше, що зараз і так майже ніхто не користується конвертами за призначенням. А паперові листи легко можна замінити з допомогою SMS чи електронної пошти.

За словами Клименка, заборона на виготовлення та збут конвертів запроваджуватиметься у декілька етапів: спочатку на конверти введуть акцизний збір і їх вартість підскочить до 10 грн, далі послідує повна заборона на продаж, і останнім пунктом буде конфіскація залишків конвертів на складах Укрпошти.

Ще один законопроект, що має на меті детінізацію економіки, зобов’яже обладнати усі кабінети бухгалтерій в країні спеціально спроектованою системою освітлення, від світла якої навколишні об’єкти не відкидатимуть тіні. Таким чином ні сам бухгалтер ні звітність не перебуватимуть у тіні.

Петро Петрів спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Щоб побороти зарплати в конвертах в Україні заборонять продавати конверти.