Азаров у Люксембурзі, аби продемонструвати добробут українців, показав Фюле власні фото з Конче-Заспи

Азаров, Гілмор та Фюле на прес-конференції в Люксембурзі

24 червня у Люксембурзі відбулась Рада зі співробітництва Україна-Євросоюз, за участі єврокомісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Микола Янович зробив кілька спроб продемонструвати Україну як європейську державу, однак у відповідь від Фюле отримав тільки відвертий сміх, передає Інтерфакс-Люксембург.

Як пише на своїй сторінці в Facebook журналіст Сергій Сидоренко, який дивився пряму трансляцію прес-конференції Азарова і Фюле, під час прес-конференції Азарову не поставили жодного питання з критикою влади. “А потім Микола Янович раптом узяв слово і, звертаючись до комісара Фюле, єхидно так спитав: “Ну що, ви переконалися, що у нас в Україні є свобода слова, чи ні?“, – пише журналіст.

Фюле у відповідь відверто розсміявся, і тільки після цього відповів українському гостю: “Я не думаю, що свобода слова – це можливість журналістів ставити питання. На жаль, це дещо більше“.

Тоді, за словами журналіста, Микола Азаров дістав власний фотоальбом і почав, гортаючи, показувати свої фотографії Фюле: він на фоні власної дачі в Конче-Заспі, на Яхті в Криму, на фоні представницького “мерседесу” біля будинку Уряду, у власному гарно оздобленому кабінеті. Закривши фотоальбом Прем’єр запитав: “Тепер ви переконалися, що у нас в Україні люди живуть у добробуті?

Фюле знову відверто розсміявся, а коли закінчив відповів: “Те, що ви живете в добробуті – я бачу. Але це ще не значить, що усі українці так живуть!

Але Азаров не відступав, пише Сидоренко. Він попросив помічників принести політичну карту світу, і показав її Фюле зі словами: “Подивіться, Україна географічно знаходиться в Європі. А це значить, що вона – європейська держава. А тому, погодьтесь, Україна повинна бути в Євросоюзі?

На цей раз Штефан Фюле вже не сміявся, а сухо відповів: “Знаходитись в Європі і сповідувати європейські цінності – це трохи різні речі!

На цих словах єврокомісар оголосив про завершення Ради з питань співробітництва Україна-ЄС і потис Азарову руку.

UaReview

Опубліковано у Економіка, Міжнародні новини // Теги: , , , , // Постійне посилання: Азаров у Люксембурзі, аби продемонструвати добробут українців, показав Фюле власні фото з Конче-Заспи.