В Росії офіційно ввели другу державну мову

Росія, Пушкіно

Держдума Росії у п’ятницю прийняла в третьому читанні закон, який вводить другу загальнодержавну мову в Російській Федерації. Тепер, окрім російської, по всій території держави офіційно можна використовувати мову сили.

Відповідні зміни були внесені до закону “Про державну мову Російської Федерації”, повідомляє Парламентська газета.

Мова сили широко використовується на території Російської Федерації вже давно, тому внесення її до закону було лише питанням часу, – пояснює один із ініціаторів законопроекту, член партії Єдина Росія, Сергій Железняк. – Слід також зазначити, що закріплення офіційного статусу за мовою сили викликано також і потребами дипломатії. Жителі Росії давно знають і успішно користуються мовою сили в побуті, а також розуміють її застосування силовими структурами. Однак наші колеги з закордону інколи вказують нам на неправомірність наших дій. Тепер, коли мовоа сили введена в правове поле, жодних нарікань щодо незаконності її застосування бути не повинно.

Железняк також зазначив, що відтепер, згідно міжнародного права, жодних питань до Російської Федерації не повинно виникати ні щодо розгонів силовиками демонстрацій всередині Росії, ні щодо дипломатичних відносин з сусідніми країнами. “Якою мовою ми б не розмовляли з демонстрантами в Пушкіно чи з владою в сусідній Україні – російською чи мовою сили – це наше законне право“, – додав Железняк.

Нагадаємо, раніше Росія висунула Україні вимогу заборонити знищувати колорадських жуків.

UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Російське вторгнення в Україну // Теги: , , , , , // Постійне посилання: В Росії офіційно ввели другу державну мову.