В Україні введуть державне регулювання корупції

В Офісі Президента України збираються ввести державне регулювання корупційних зв’язків, хабарів та «скруток» ПДВ. Для цього буде створено Державну службу моніторингу та контролю корупційних виплат. Про це повідомляє пресслужба майбутньої установи.

Представники комітету Верховної Ради з питань хабарництва, що був створений на початку цього року, планують додати до Кримінального кодексу України статтю за ухиляння від сплати відкату з хабаря та завищення вартості хабарів при проведенні державних закупівель.

Парламентський комітет з питань податкової політики обіцяв підтримати цю ідею, оскільки сподівається, що це допоможе поповнити держбюджет відсотками з хабарів.

«Ідея з’явилася досить несподівано, — розповів голова Офісу простих рішень Міхеіл Саакашвілі. — Тільки-но з’явилось просте рішення, як врегулювати ціни на бензин, як він одразу зник із заправок. То чому не спробувати такий підхід і для боротьби з корупцією та хабарництвом? Це ж справді просте рішення! А наша робота — генерувати їх.»

«Ми давно розуміли, що корупція в Україні перетворилася на економічну бульбашку, — прокоментував пропозицію ОП та одразу подав у відставку міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. — Учасники цього економічного процесу отримують занадто великі виплати. Ринок просто перегрітий. Люди припиняють майнити біткоїни й втягуються у нову піраміду з отримання та виплат хабарів. Дехто — терміново повертається із заробітків у Польщі, а висококваліфіковані кадри вимиваються з IT-галузі. Тут точно потрібне державне регулювання.»

Натомість відома Козятинська школа економіки (Koziatyn School of Economics) попереджає про певні небезпеки такого рішення. У їхній заяві, опублікованій у коментарях на фейсбуці, пропонується дочекатися реакції МВФ на відмову від лібералізації корупційного ринку. Також KSE звернула увагу на зростання рівня безробіття після подолання корупції, оскільки чимало посередників залишаться без роботи.

Нагадаємо, раніше у Києві при отриманні рекордного хабаря чиновник помер від щастя.

Олег Суховірський, спеціально для UaReview

ЧИТАЙТЕ НАС: Facebook, Twitter, Telegram

P.S.: Закиньте кілька гривень на розвиток UaReview.

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , , // Постійне посилання: В Україні введуть державне регулювання корупції.