Студентів ВУЗів навчать лаятись грамотно

До Міністерства освіти і науки звернулась Асоціація лінгвістів України. Вони пропонують ввести у вищих навчальних закладах України курс лайки для студентів – щоб випускники могли грамотно лаятись.

Як наголошують лінгвісти, лаються і так майже усі люди, але ця лайка надто одноманітна, і використовують її часто там, де у ній немає необхідності. Особливу увагу вони звертають на письмову лайку. “Зараз письменники використовують її (лайку – ред.) у своїх творах, але дуже часто роблять помилки у написанні лайливих слів. Саме тому ми вирішили звернутись до Міністерства з цією пропозицією” — розповідає голова асоціації лінгвістів України Юрій Факенко.

Це вимога часу, – а нам потрібно, як говориться, йти у ногу з ним. Погляньте, для прикладу, у багатьох країнах Латинської Америки лайку вивчають ще зі школи, і це значно дисциплінує людину. Маючи великий словниковий запас лайливих слів і знаючи, як і коли їх правильно використати, людина не лише отримує велику перевагу над співрозмовником (тим більше опонентом), але і робить це тільки при необхідності!” — підсумовує спеціаліст.

Інтернетом також ширяться чутки, що перший офіційний підручник із лайки для студентів вже готується до друку під редакцією Леся Подерев’янського.

Юрко Червоний спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Україна // Теги: , , , // Постійне посилання: Студентів ВУЗів навчать лаятись грамотно.