На митниці затримали контрабандиста, який хотів вивезти з України “Кобзар” Шевченка в собі

Митниця

У пункті пропуску «Шегині – Медика» працівники Львівської митниці спільно з працівниками СБУ запобігли незаконному перетину митного кордону України чоловіком 1959 року народження, що намагався вивезти в собі народні творіння, які для України представляють історико-культурну цінність.

У прес-службі Львівської митниці повідомили: “Затриманий, серійно вивозив з України культурні цінності – запам’ятовував вірші українських класиків, перетинав кордон і вже там відтворював їх на папері за допомогою друкарської машинки, яку він переробив з ткацької машинки “Зінгер”. Замовником виявилась Канадська діаспора, куди й прямував “Віршоніс” [так позаочі його охрестили на митниці].

Спіймали контрабандиста випадково. Проходячи митний контроль, зловмисник тримав у руці надувну кульку з “Макдональдсу”, і тому митник іронічно запитав у нього: “А скільки тобі років?“, на що отримав відповідь, яка шокувала його: “Мені тринадцятий минало, я пас ягнята за селом…

Допит проводився у приміщенні, яке раніше було шкільним класом з української літератури. На допиті зловмисник зізнався, що таким чином вже перевіз Ліну Костенко, Василя Стуса, Володимира Сосюру та багато інших.

Коли 2009 року перевозив Подерв’янського, митники постійно ржали і відпускати не хотіли,  – з усмішкою згадує затриманий. – Довелось дати декілька виступів на день прикордонника, і тільки після цього мене відпустили.

Митниками був складений протокол про порушення митних правил та накладено штраф. Крім того, контрабандисту заборонили більше одного разу читати вірші одного автора.

Юра Діденко, спеціально для UaReview

Опубліковано у Кримінал // Теги: , , , , , // Постійне посилання: На митниці затримали контрабандиста, який хотів вивезти з України “Кобзар” Шевченка в собі.