Російський гурт “Бутырка”, що виконує шансон, запропоновано на Шевченківську премію

Шансон-гурт "Бутирка"

Народний депутат України, член фракції Партії Регіонів Володимир Струк запропонував висунути на здобуття Шевченківської премії російський шансон-гурт “Бутирка”.

Як відомо, тема волі і свободи була центральною у творчості Великого Кобзаря. Такою ж вона є і у піснях “Бутирки”. Взяти хоча б пісню “Запахло весной”, у якій оспівується бажання на свободу… Вважаю, що відзначити колектив, що виконує пісні з таким глибоким змістом, потрібно саме Шевченківською премією“, – заявив автор законопроекту.

Нагадаємо, раніше пан Струк уже не раз заявляв про свою любов до цієї групи, а також до тюремної лірики взагалі. Так, у рамках своєї передвиборчої кампанії депутат виступав на одній сцені із “Бутиркою”, а під час святкового концерту до Дня шахтаря заспівав разом із групою “Лесоповал”.

На питання, чи є у нього ще подібні пропозиції, нардеп зазначив, що готує звернення до Міністерства освіти і науки України щодо внесення у шкільну програму курсу літератури віршів Михаїла Круга і творчості групи “Пятилетка”.

Нашим дітям потрібно розповідати про житейські справи:
Обман бесконечный / Упал, но поднялся / Дай бог срок не вечный – цитує по пам’яті депутат лірику гурту “Пятилетка”. – Прописні істини треба знати ще зі шкільної парти. І взагалі, дітей треба виховувати на правильних героях, таких, як Саша Бєлий з “Бригади”, а не всяких там Бандерах.

Зазначимо, Національна премія України імені Тараса Шевченка є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

Юрко Штуцер спеціально для UaReview

Опубліковано у Кримінал, Культура // Теги: , , , , // Постійне посилання: Російський гурт “Бутырка”, що виконує шансон, запропоновано на Шевченківську премію.