Комерційним банкам дозволять друкувати власну гривню

НБУ планує дозволити друкувати власні гроші (гривню) найбільшим комерційним банкам України. Це нововведення буде впроваджено з метою економії державних коштів на постійне оновлення наявної грошової маси та довипуск купюр більшого номіналу.

Про це повідомляє журнал “Ва-Банк” з посиланням на джерело в НБУ.

Також такий крок дозволить в повнішій мірі виконувати вимогу МВФ щодо частки держборгу у капіталі НБУ, позаяк комерційні банки можуть тримати у своєму портфелі різноманітні цінні папери, зокрема казначейські облігації, ОВДП, борги власне НБУ держмонополій, обленерго тощо.

Це допоможе постковідному відновленню економіки в цілому, спрощенню фінансування соціально значущих програм, зокрема Великому Будівництву та застосуванню нумерології“, – каже джерело.

Візуально купюри різнитимуться від державних: на них буде факсиміле підпису голови комерційного банку, вказано назву банку та термін дії.

Також планується, що громадяни у системі Дія зможуть отримати вичерпну інформацію про кожну купюру за її номером.

Читайте також: Хрущі припинили польоти через повітряний простір Білорусі

Таким чином Україна стане першою державою в світі що у 21 столітті демонополізувала ринок інфляції грошей.

Юридично ці купюри прирівнюватимуться до неіменних векселів і громадяни зможуть їх вільно внести на власний рахунок відповідного комерційного банку за бажанням. У малоймовірному випадку банкрутства банку, покриття збитків громадян покладуть на фонд боротьби з корупцією“, – додає джерело.

Також відомо, що протягом року НБУ планує припинити друк державних гривень, після чого їх поступово виведуть з ринку.

Богдан Артюшенко, спеціально для UaReview

Дякуємо за донати на Patreon!

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , // Постійне посилання: Комерційним банкам дозволять друкувати власну гривню.