У Парижі 132 роки тому відкрили збільшену копію хмельницької Ейфелевої вежі

У Франції готуються до чергового ювілею відкриття своєї відомої архітектурної пам’ятки – Ейфелевої вежі. Як відомо, спершу не всім сподобалась ця споруда, зокрема частина мешканців Парижа критикувала її зовнішній вигляд. Втім зараз французи вшановують той день, коли вони погодились відтворити збільшену копію вежі, котру за 132 роки мали поставити в Україні у місті Хмельницькому.

Про це повідомили розробники тесту «Яка ти вежа сьогодні».

«Наше місто швидко розвивається, – зрадів голова Департаменту популяризації світових пам’яток Хмельницької міської ради, – у ньому багато історичних будівель, деякі з них ми лише щойно збудували. Ми дуже горді, що парижани так давно вирішили відтворити нашу вежу. Уявіть собі: ми щойно її поставили, а вони більше століття тому вже її скопіювали. Це означає, що ми рухаємось у правильному напрямку.»

«У нас в Україні, та й в усьому світі триває шалена конкуренція, – пояснив заступник мера з продажу сувенірів. – У більшості міст уже збудували копії нашої хмельницької вежі. Звичайно, вони спізнились і першим вдалося завершити роботу Густаву Ейфелю в Парижі. Шкода тільки, що продаж статуеток нашої вежі, яку здійснюють у незаконних МАФах на Єлисейських полях не приносить бюджету нашого міста жодної копійки.»

Нагадаємо, в Україні ведеться облік Ейфелевих веж, про них знімає сюжети Телебачення Торонто, їх наносять на Гугл-карти та фотографують туристи. Попри це, кожна з них є лише копією паризької Ейфелевої вежі, яка в свою чергу є лише збільшеною копією вежі з міста Хмельницького.

Пожертву на табличку з написом «Cette tour est une copie de la tour de Khmelnytsky» можна зробити на патреоні UaReview.

Олег Суховірський, спеціально для UaReview

Фото: vsim.ua

Опубліковано у Україна // Теги: , , // Постійне посилання: У Парижі 132 роки тому відкрили збільшену копію хмельницької Ейфелевої вежі.