В Україні штрафуватимуть покупців, що не отримали чека

Разом із розширенням категорій підприємців, які повинні видавати чеки, в законодавстві не оминули увагою й іншу сторону торгового обміну – покупців. Так, вимога про видачу чека продавцем не може йти без дзеркальної вимоги отримання чеку покупцем.

Про це йдеться у Податковому коміксі України.

З 1 січня 2022 в Україні фактично діє обов’язок для громадян при отриманні товарів чи послуг отримувати й чек. За неотримання чека недобросовісні громадяни сплачуватимуть штраф у розмірі до 150% від вартості товару.

Покупець повинен перевіряти правильність заповнення чеку: в ньому має бути дата та місце продажу, вартість, назва товару, вихідні дані про підприємство-продавця, сума ПДВ. Відсутність чи неточність цих даних прирівнюватиметься до неотримання покупцем чеку. “Стихійність” місця продажу також ставитиме під сумнів дієвість чеку“, – розтлумачує експерт із податкового законодавства Зиновій Шпіцер.

Покупці мають право не отримувати чек від продавців, що є підприємцями 1 групи за умови, що вони особисто пересвідчились в тому, що продавець перебуває на 1 групі оподаткування та не має заборгованостей щодо сплати податків на момент здійснення покупки.

Проте є і позитивна новина для охочих покращити власне фінансове становище, – додає Шпіцер. – Податківці повертатимуть до 10% від отриманого штрафу людині, що повідомила про порушників.

Нагадаємо, раніше у Києві той, як його там, він, словом, ну тойво.

М.Г. Сарим-Кононенко, спеціально для UaReview

Атланти підтримують балкон. А ви можете підтримати UaReview на Patreon

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , // Постійне посилання: В Україні штрафуватимуть покупців, що не отримали чека.