В Україні створили профспілку мітингувальників

Мітингувальники, Маріїнський парк

Сьогодні, 24 грудня, в Україні створено професійну спілку мітингарів. Створенню профспілки, за словами її засновників, передували систематичні випадки некоректного відношення до мітингувальників з боку їх працедавців. Про це повідомляє прес-служба організації.

Наймані протестувальники на сьогодні є одними із найменш соціально захищених працівників в Україні, – вважає голова нової профспілки Григорій Орлопанів. – В суспільстві є велика потреба у мітингувальниках і роботодавці готові нам платити. Але ніхто не працевлаштований офіційно, немає жодних відрахувань до пенсійного фонду – як тут можна розраховувати на нормальну пенсію?!

Крім того у профспілці відзначають, що у відношенні мітингувальників злочинно не виконуються норми Трудового кодексу, їм не компенсують понаднормову працю і роботу в нічний час. Також величезною проблемою є затримки із виплатою зарплатні.

Але найбільше нам дошкуляють ті штрейкбрехери, які готові стояти на мітингах безкоштовно, як то кажуть “за ідею”, – нарікає Орлопанів. – Саме через них на ринку знижуються ставки заробітної плати. Це неприпустимо, і ми готові використовувати всі законні методи захисту своїх прав!

У профспілці також обіцяють у разі, якщо роботодавці не прислухаються до вимог організації, влаштувати масштабні довготривалі протести.

Нагадаємо, після того, як активістам у Маріїнському парку не виплатили грошей, на Антимайдан вийшли рекордні 50 тисяч людей.

Павло Балега спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка // Теги: , , , , // Постійне посилання: В Україні створили профспілку мітингувальників.