У Тернополі через несправність гальма тельфера кран-балки сотні шестеренних насосів паралізували роботу цеху

Вчора близько 12 години дня на Тернопільському комбайновому заводі у трансмісійному цеху під час розвантажування деталей гальмо тельфера кран-балки вийшло з ладу. Про це повідомляє журнал “Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні”.

Розумієте, по рейсах або двутаврах, прикріплених на колонах, рухається каретка з тельфером, – розповідає інженер ТКЗ Микола Васильович Швелер, – Електромагніт відпускає пружину гальма тельфера і електродвигун кран-балки підіймає вантаж (все просто – як в ліфтах). З одної сторони електродвигуна закріплений шків (диск з клиноподібною канавкою, де рухаються паси чи трос), а з іншої – гальмо. От гальмо тельфера і поламалось.

Внаслідок несправності вантаж, – зокрема шестеренні насоси, карданні вали (шарніри Гука), кулачково-дискові муфти (муфти Олдема), ретардера, РШ шарніри, – був розкиданий по цеху і паралізував його роботу на півтори зміни.

Несправність кран-балки інженери ТКЗ ліквідували за лічені години. Наразі діяльність трансмісійного цеху відновлена повністю.

Нагадаємо, кран-балка, на відміну від мостового крану, що має кабіну із кранівником, керується пультом; та на відміну від козлового крану, який на опорах їздить по землі, прикріплений на колонах.

UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Україна // Теги: , , // Постійне посилання: У Тернополі через несправність гальма тельфера кран-балки сотні шестеренних насосів паралізували роботу цеху.