У рамках боротьби з вандалізмом Зеленський доручив відмити графіті з Софії Київської

Після протестів під офісом президента Володимир Зеленський вирішив розпочати масштабну боротьбу з вандалізмом проти пам’яток архітектури. Першим кроком у цьому напрямку стане масштабне очищення Софії Київської від тисяч графіті, які невідомі вандали залишили на стінах.

Інформація про це з’явилась у реєстрі доручень президента України.

Софія Київська – безцінна пам’ятка архітектури. Те, що якісь безкультурні люди вирішили самовиразитись на її стінах, свідчить про наш низький культурний рівень. Це ганьба для України перед іншими державами“, – заявив всесвітньо-відомий експерт зі збереження пам’яток архітектури Атилла Гейзеріх, покликаючись на свій досвід зі збереження історичних пам’яток у Римі та інших європейських містах.

До роботи планують залучити відразу кілька клінінґових агентств. Кошторис робіт за приблизними оцінками складе десять мільйонів гривень. Втім, історики зазначають, що витрати можуть зрости, оскільки більшість графіті не намальовані, а видряпані на стінах.

Офіс Президента щодо цих побоювань давати коментарі відмовився.

Остап Українець, спеціально для UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , // Постійне посилання: У рамках боротьби з вандалізмом Зеленський доручив відмити графіті з Софії Київської.