У Кіотському національному університеті імені Хідекі Юкава (яп. – キエフ国立タラスシェフチェンコ大学) оголосили про вдале випробування вакцини, яка перешкоджає поширенню антивакцинаторства та в перспективі сприятиме покращенню епідемічного захисту населення.
Як і деякі інші великі відкриття, це було зроблене випадково. “Спочатку ми вивчали вплив різних речовин на когнітивні можливості людини, – пояснив провідний науковий співробітник кафедри розширеної свідомості та східних практик. – Тобто те, як введення певних ліків змінює пам’ять, рівень логічного мислення, здатність критично оцінювати факти, стійкість до маніпуляцій тощо. Але з часом ми несподівано виявили у наших піддослідних зниження рівня довіри до антивакцинаторів.»
Дослідження розпочалося ще у 90-х роках минулого століття. Після виділення активної речовини, яка стала головною складовою нової вакцини, розпочалися експерименти на добровольцях. Одній групі людей вводили вакцину, а іншій – плацебо. У першій групі дослідники зафіксували зменшення кількості людей, які вірили у гомеопатію, плоску землю, всесвітню змову та інше. У людей, які отримували плацебо підвищувався лише рівень довіри до самого плацебо, усі інші показники залишалися незмінними.
Уже відомо й про деякі побічні ефекти нової вакцини. Зокрема у вакцинованих спостерігалося зменшення потреби у нав’язуванні іншим своєї думки. Також дослідникам ще належить з’ясувати, як пов’язані покращення когнітивних функцій та довіра до вакцин. Поки що вони вагаються, чи настільки прямий та очевидний цей зв’язок.
Нагадаємо, що сайт UaReview використовується в Україні як вакцина для захисту журналістів від неперевіреної інформації. Він запобігає відсутності фактчекінгу та знижує рівень довіри до анонімних джерел. Дія UaReview на журналістів добре підтверджена в експериментах, хоча й має короткий термін та для ефективного захисту потребує постійної ревакцинації.
Олег Суховірський спеціально для UaReview
ПІДПИСУЙТЕСЬ: , Telegram