За чекіни у Верховній Раді депутати отримуватимуть бейджі

Foursquare: check in here

У комітеті SMM та digital-інновацій Верховної Ради розробили проект, який змусить народних обранців приходити на своє робоче місце частіше. Про це повідомляє “Голос України”.

Потрібно мотивувати депутатів приходити на засідання, гейміфікувати цей процес, – розповідає автор амбітного проекту Геннадій Продажний, – А ідея з використанням Foursquare з’явилась майже випадково. Ми з колегою посперечались, на яких сайтах найбільше часу проводять наші народні обранці. Він був упевнений, що депутати вивчають нові законопроекти на rada.gov.ua, я ж казав – що в соцмережах. Під час одного із засідань, ми пройшлись між рядами, крадькома заглядали в iPad’и депутатів. До речі, ледь не схопили тумаків від «Свободи», які вирішили що ми провокатори… Після цього дослідження з’ясувалось, що депутати масово використовують соціальні мережі, зокрема, і Foursquare.

Розробивши проектну документацію, українська делегація на чолі з Продажним вирушила до США. Керівництво Foursquare постійно переносило зустріч, тому українцям довелось провести довгі три тижні на сонячній чужині. Врешті було досягнуто певних домовленостей.

Скажімо, якщо користувач чекіниться тільки у дні, коли приймаються важливі законопроекти – він отримує бедж «Тушка», – каже Продажний, – Якщо чекіниться в інших місцях в робочий час – отримує бейдж «Сумісник» і ця інформація негайно потрапляє до голови Верховної Ради Володимира Рибака. А от сумлінні депутати отримуватимуть інші беджі (які саме – поки що секрет) та безкоштовний чай у буфеті Верховної Ради.

На реалізацію проекту вже виділено 2 млрд. грн. Ці кошти призначено для закупівлі смартфонів та планшетів (через поважний вік, не всі депутати можуть розгледіти дрібні букви на екрані «розумного» телефону – прим. ред.), а також на покриття WI-FI найвіддаленіших закапелків Верховної Ради.

Також Геннадій Продажний оприлюднив деякі цікаві статистичні дані:

• опозиційні депутати активніше використовують соцмережі, ніж провладні;
• станом на сьогодні «мером» Верховної Ради є користувач BORSCHENKO, яка перейняла естафету у sexynastia1991;
• cеред політиків лідерами є представники фракції УДАР, які чекінились під час нічної варти біля трибуни.

Нагадаємо, Foursquare — соціальна мережа з функцією геопозиціонування, призначена для роботи з мобільних пристроїв.

Орест Никифорук спеціально для UaReview

Опубліковано у Наука та IT, Політика // Теги: , , , , // Постійне посилання: За чекіни у Верховній Раді депутати отримуватимуть бейджі.