Внаслідок санкцій у США заборонили в’їзд кільком бійцям «Беркуту» та працівнику комунального підприємства

Конгрес США

Щойно у Будинку Конгресу США ухвалили постанову «Про санкції щодо представників української влади, безпосередньо винних у побитті мирних демонстрантів в ніч на 30.11.13 р». Про це повідомив часопис діаспори «Ukrainian Time».

Тепер жоден із тих, хто у списку, та членів їхніх родин не зможе відкривати рахунки у банках, розташованих на території США, а також перетинати американський кордон.

Список налічує десять осіб. Переважно це – рядові бійці спецпідрозділу «Беркут», які застосували силу на Майдані Незалежності у ту ніч. Також під санкції потрапив один із працівників структурного підрозділу КМДА – прибиральник КП «Київблагоустрій» Василь Пилипенко, який теж був присутній на місці й, на думку сенаторів, нічого не вдіяв аби запобігти злочину проти мирних активістів.

У свою чергу, Василь Семенович у інтерв’ю зазначив, що ніколи і не збирався переводити гроші у США, адже не має великих статків. А от дружина одного із «беркутівців» у телефонній розмові висловила своє засмучення: «Ми з Миколою [чоловіком – ред.] мріяли колись назбирати грошей та побувати Лас-Вегасі. Ну, мабуть, не вийде…». Самі ж бійці спецпідрозділу подію поки що не коментують.

Тим часом, ініціатор законопроекту сенатор Кріс Мерфі переконаний, що після санкцій українська влада «повернеться обличчям до людей».

А от Губернатор Харківщини та член Партії Регіонів Михайло Добкін на своїй сторінці у Твіттері постанову конгресу США обсміяв, поширивши новину зі «смайликом». Чому він так зробив – не відомо.

Микола Стецишин спеціально для UaReview

Опубліковано у Міжнародні новини, Політика // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Внаслідок санкцій у США заборонили в’їзд кільком бійцям «Беркуту» та працівнику комунального підприємства.