Захарченко пошле на штурм Майдану водолазний спецназ

Підрозділ "Видра"

Міністерство внутрішніх справ готується зачистити адміністративні будівлі на Хрещатику та Майдані Незалежності від учасників акції протесту. За повідомленням джерела в МВС, яке побажало залишитись неназваним, міністр Віталій Захарченко підписав наказ про передислокацію водолазно-стрілецького батальйону «Видра», що базується на Кіровоградщині, до Ворзеля під Києвом.

«Видра» – це загін, спеціально підготовлений для диверсійних акцій у в умовах мегаполісу. Бійці загону під прикриттям внутрішніх військ пересуваються водопровідними та каналізаційними мережами. До комплекту спорядження «видрівця» входять гідрокостюм, акваланг, ласти, підводна рушниця, ліхтар та комплект сантехнічного обладнання. За інформацією газети «Наш Бобринець», кореспондент якої побував на тренувальній базі «Видри», спецпризначенців навчають затримувати дихання на п’ять хвилин, орієнтуватись у повній темряві навпомацки, а також протискуватись крізь найтісніші щілини.

Завдання «Видри» – проникнути у приміщення Київської міської державної адміністрації та Будинку профспілок і вдарити захисників із тилу, коли вони чинитимуть опір внутрішнім військам. Як повідомляє джерело, спершу завдання проникнути до КМДА через каналізацію отримали підрозділи «Беркуту», однак «хлопці зажадали великої премії за брудну роботу». Разом із тим, готовність супроводжувати «Видру» та координувати спецоперацію начебто висловив начальник київського «Беркуту» Сергій Кусюк.

Також, за повідомленням джерела, частина особового складу «Видри» буде розквартирована в Межигір’ї, щоб у разі загострення ситуації забезпечити евакуацію Віктора Януковича в безпечне місце. Тим часом ворзельський міський осередок партії «УДАР» уже висловив готовність перекрити каналізаційні та водогінні магістралі на виході з міста, щоб не пустити водолазів до Києва.

UaReview

Опубліковано у Політика // Теги: , , , , , , // Постійне посилання: Захарченко пошле на штурм Майдану водолазний спецназ.