Укравтодор та ХТЗ вирішать проблему поганих доріг в Україні

трактор Т-150К (ХТЗ)

Керівництво Харківського тракторного заводу підтвердило інформацію про те, що їм надійшло замовлення від Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор») на розробку і випуск кросоверів і пікапів на базі трактора Т-150К. Про це повідомляє журнал «За рулем».

Завдяки реалізації цього проекту вже скоро в продаж надійдуть автомобілі вітчизняного виробництва, здатні без проблем їздити по дорогах, які знаходяться в жалюгідному стані після зими. Кошти на реалізацію проекту будуть перекинуті з бюджету, виділеного на ремонт автомобільних доріг.

Ми оцінили стан доріг після зими і прийшли до висновку, що потрібна кардинальна зміна стратегії нашої діяльності“, – заявив заступник начальника Укравтодору Михайло Бібіков в інтерв’ю журналу «За рулем».

Щорічно на ремонт доріг виділяються колосальні кошти, і в результаті після кожної зими їх стан залишається як і раніше жахливим, – з сумом продовжує Михайло, – У нас була нарада з провідними експертами, фахівцями, інженерами й мерчендайзерами, і всі ми прийшли до висновку, що замість того, щоб весь час ремонтувати дороги краще запропонувати людям автомобілі, які в принципі не потребують доріг.

Зараз на заводі завалялося достатня кількість запчастин для першої партії автомобілів, – повідомляє головний інженер ХТЗ Іван Криворуков, – Зовнішнім виглядом нових автомобілів зайняті найкращі вітчизняні дизайнери, серед яких є люди які розробили дизайн Славути, а також газових печей і холодильників Норд.

Завдяки підтримці та пільгам держави, ціни на нові автомобілі будуть навіть нижчими, ніж на Деу Ланос, – заявляє головний маркетолог ХТЗ Олександр Базаров, – Також буде передбачено спеціальний кредит і пільги на покупку солярки для стимулювання попиту. Варто відзначити, що на нових автомобілях можна буде, як в магазин за покупками з’їздити, так і город зорати. Це дуже зручно!

Але це не означає, що ми перестанемо ремонтувати дороги, – підкреслює Михайло Бібіков, – Ми обов’язково повернемося до ремонту доріг після завершення виробництва першої партії автомобілів в кінці 2013 року.

Якщо до кінця цього року стан доріг погіршиться, то, за словами керівництва Укравтодору, в терміновому порядку, за рахунок коштів, що залишилися з бюджету на ремонт доріг, буде підготовлений випуск автомобілів вже на базі гусеничних тракторів Т-150.

Павло Коваль спеціально для UaReview

Опубліковано у Економіка, Наука та IT // Теги: , , , , , // Постійне посилання: Укравтодор та ХТЗ вирішать проблему поганих доріг в Україні.